Garaż murowany czy drewniany — który lepszy?

Garaż to niewątpliwie ogromne ułatwienie codziennego życia, zwłaszcza zimą. Masz możliwość spokojnego wejścia do samochodu, bez odśnieżania i skrobania zamarzniętego śniegu i ewentualnego deszczu z szyb. Stan techniczny Twojego pojazdu również jest znacznie lepszy. Nie bez powodu auta garażowane są sprzedawane w znacznie wyższych cenach. Ich nadwozie nie jest tak mocno narażone na niesprzyjające warunki pogodowe, jak w przypadku tych, które stoją cały czas na zewnątrz. Pozostaje tylko kwestia wyboru garażu. Jaki będzie lepszy? Drewniany czy murowany? Poznaj zalety i wady każdego z tych rozwiązań, co pomoże Ci podjąć decyzję na temat zakupu.

Garaż drewniany — rozwiązanie dla osób ceniących elegancką stylistykę

Dobry projekt garażu drewnianego w znacznym stopniu uwzględnia jego stylistykę. Każdy wykonawca kładzie bardzo duży nacisk na elegancki wygląd podobnych konstrukcji. Z tego powodu doskonale pasują one do ogrodów, gdzie jest dużo zieleni. Taka budowla bez problemu wtopi się w otoczenie i będzie sprawiała wrażenie, jakby stała tam od zawsze. A przynajmniej od dnia postawienia domu.

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu spójności z ogrodem i eleganckim wykończeniu całości, z pewnością doskonale sprawdzi się u Ciebie drewniany garaż. Możesz umieścić go w dowolnym, wygodnym dla Ciebie miejscu. Szybko przekonasz się, że jest to możliwie najlepsze rozwiązanie dla estetyki Twojego podwórka.

Wiata garażowa drewniana zamiast zabudowy — kiedy sprawdzi się najlepiej?

Cena garażu drewnianego jest stosunkowo wysoka. Jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu Twojego samochodu, ale nie masz odpowiednich środków przeznaczonych na ten cel, dobrym rozwiązaniem może okazać się wiata drewniana. Jest to budowla, która składa się z dachu oraz słupków, które go podtrzymują.

Zabezpiecza ona samochód w podobny sposób jak duży garaż drewniany. Jednak zajmuje znacznie mniej miejsca, a jej cena jest niższa. Może to być doskonały sposób na początkowe oszczędności, jeżeli planujesz w przyszłości rozbudowę swojego podwórka o kolejną budowlę.

Gdzie można kupić gotowe garaże drewniane?

Decydując się na garaż drewniany, nie musisz budować go od zera. Wystarczy, że znajdziesz odpowiednich podwykonawców. Niektóre sklepy oferują sprzedaż gotowych drewnianych garaży. Jedyne, co musisz zrobić to przygotować odpowiednie miejsce dla budowli i czekać na dostawę. Zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć podobne, wygodne usługi? Jednym z dostawców jest Kempar. Wybierz, czy chcesz pojedynczy, czy podwójny garaż drewniany, gdzie chcesz go ustawić oraz jak ma wyglądać. Wszystkie inne elementy zostaw specjalistom, którzy zajmą się Twoim zamówieniem.

Jakie są zalety murowanego garażu?

Alternatywą dla garażu drewnianego jest jego murowany odpowiednik. Jest to z pewnością bardziej stabilna konstrukcja, która umożliwia przechowywanie wielu elementów. W przypadku stawiania zabudowy, to Ty masz bezpośredni wpływ na jej wielkość i możesz ją samodzielnie dopasować do swoich potrzeb.

Dodatkowo murowane garaże lepiej sprawdzają się jako dobudowy do domów, ponieważ można je ocieplić. Dzięki temu nawet zimą nie musisz sięgać po kurtkę, jeżeli potrzebujesz szybko wyjechać i nie planujesz wysiadać z samochodu.

Jednak garaże murowane posiadają również pewne wady. Na pewno warto zwrócić uwagę na czas stawiania takiego budynku. Jest on znacznie dłuższy niż w przypadku drewnianego odpowiednika. Okazuje się, że podwykonawcy również mają odlegle terminy, które są dłuższe niż w sytuacji, kiedy chcesz zbudować garaż drewniany.

Ostatecznie każdy z rodzajów zabudowy ma chronić Twój samochód przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jednak w zależności od Twoich potrzeb oraz dodatkowych elementów, warto wybrać ten produkt, który lepiej spełnia Twoje oczekiwania.