Gdzie zaopatrywać się w kwiaty?

Osoby, które od dłuższego czasu prowadzą kwiaciarnie mogą szczerze przyznać, że mimo tego, że rynek florystyczny znacznie ewoluował to jedna rzecz pozostała praktycznie niezmienna. Dotyczy ona zaopatrzenia, a dokładnie giełd kwiatowych. Mimo, że niektóre kwiaty możemy kupować w specjalnych hurtowniach kwiatów, to jednak większość właścicieli kwiaciarni przedkłada nad nie tradycyjne giełdy, uważając że na tych drugich jest większy wybór, a kwiaty lepiej się prezentują i są świeższe.
Giełdy takie funkcjonują przy większości polskich dużych miast. Część właścicieli kwiaciarni zaopatruje się także na giełdach zagranicznych, kupując kwiaty przykładowo Niemczech lub w Holandii.
Wybierając się na giełdę należy pamiętać o kilu zasadach. Po pierwsze najlepiej jest się na nią udać odpowiednio wcześnie. W bardzo wczesnych godzinach rannych jest większy wybór i mamy pewność, że kupimy świeższe kwiaty. Należy stawiać na kwiaty, które jeszcze zbytnio nie rozkwitły, mogą być nawet w pąkach. W przypadku każdej paczki należy też sprawdzić jaki jest stan kwiatów czy nie są one połamane, przywiędnięte, czy nie posiadają plam na liściach.