Rodzaje mebli ogrodowych. Typy mebli ogrodowych

Meble ogrodowe zazwyczaj dzielimy na różne typy mebli ogrodowych. Są to na przykład meble w stylu autentycznym, czyli wykorzystującym naturalne materiały, a także proste i eleganckie w wyglądzie formy. Styl ten jest bardzo bliski naturze, natomiast meble wykonywane są z naturalnych materiałów, np. rattan lub wiklina.

Kolejne meble wykonywane są w stylu nowoczesnym. Wykorzystują one nowoczesne materiały, a także odważne formy i wymyślne rozwiązania. Są to meble o bardzo prostych kształtach, cechują się wielobarwnością powstającą z modnych materiałów na czasie; szkło, metal, tworzywa sztuczne.

Trzecie meble w tym zestawieniu to meble wykonywane w stylu muiltikolor. Są to geometryczne, proste kształty powstałe z tworzyw sztucznych. Meble mają za zadanie wprowadzić radosny nastrój i idealnie komponują się one z kolorowymi roślinami, które kwitną w ogrodzie.

Ostatnie już meble to te, które cechują się stylem eleganckim. Zdobienia oraz materiały są efektowne i bardzo trwałe. Takie meble wykonywane są najczęściej w klasycznych stylach, z surowców i metriałów charakteryzujących się wysoką jakością.