Jaki metraż powinna posiadać dobra kwiaciarnia?

Kwiaciarnia to całkiem dobry dochodowy biznes. Pod warunkiem oczywiście, że podejdziemy do tego przedsięwzięcia z głową. Jak w przypadku każdego biznesu tak i tutaj najważniejsze jest pozyskanie klientów. W dużej mierze warunkiem powodzenia tego biznesu jest więc jego odpowiednia lokalizacja.
Od tego jakiem kapitałem dysponujemy oraz jakie nadzieje wiążemy tym biznesem zależy to czy zamierzamy dany lokal kupić czy też jedynie go wynająć. Przy odrobinie szczęścia może nam się przykładowo uda wynająć lokal po byłej kwiaciarni. Jednak nawet inny punkt usługowy nie będzie wymagał zbyt dużego remontu. Kwiaty najlepiej będą się prezentowały na tle jasnych białych lub pastelowych barw.
Mamy w zasadzie dwie opcje. Możemy się zdecydować na niewielką budkę na targowisku w graniach 10-15m². Wówczas nasza kompozycja będzie w dużej mierze wystawiana przed kwiaciarnią, a w środku będziemy jedynie przygotowywać wiązanki i rozliczać się. Możemy również zdecydować się na większy lokal o powierzchni 40m² i większej z wydzielonym sklepem i zapleczem. Wówczas możemy zająć się dodatkowo handlem roślinami doniczkowymi, kwiatami sztucznymi, wazonikami, pamiątkami i kartkami okolicznościowymi.