Skuteczne sposoby na tłustą plamę na ścianie

Plamy tłuszczu na ścianach są problematyczne i to zmora wielu osób. Są brzydkie i trudne do usunięcia i zwykle pojawiają się w kuchni podczas gotowania, kiedy przez przypadek trochę oleju się rozpryśnie trafiając niefortunnie właśnie na ścianę lub dotkniemy jakiejś powierzchni tłustą ręką. Niepokojące są nie tylko odpryski, ale także drobna mgiełka, która stopniowo zbiera się na ścianach i innych powierzchniach. Im dłużej tłuszcz, a zwłaszcza tłuszcz kuchenny, pozostaje na dowolnej powierzchni, tym trudniej jest go usunąć; z biegiem czasu ma tendencję do żelowania i wiązania się z powierzchnią. Co więcej, im bardziej porowata jest powierzchnia, tym trudniej usunąć smar. Nawet po zniknięciu lepkości często pojawiają się przebarwienia na powierzchni, zwłaszcza na pomalowanej ścianie, która prawdopodobnie będzie wymagała ponownego malowania zobacz: www.4katy.com.pl. Pamiętaj jednak, że tłusta plama na ścianie to nie koniec świata. Istnieją sprawdzone metody, które mogą pomóc w usunięciu tłuszczu ze ścian. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest prewencja i sprawienie sobie w kuchni warstwa farby odpornej na tłuszcz. Jednak jak poradzić sobie, gdy jest już za późno i skutecznie przywrócić estetyczny wygląd swojej kuchni?

Jak skutecznie usunąć tłustą plamę na ścianie?

Jeśli tłusta plama powstała na twoich oczach i reagujesz natychmiast, możesz działać szybko i użyć mydła do naczyń i gąbki, aby je usunąć. Wystarczy zwilżyć gąbkę i wylać na nią kilka kropel płynu do naczyń, następnie kilka razy ścisnąć gąbkę w dłoni, aby uzyskać dużo piany i dociskając ją do ściany kilkakrotnie przetrzyj miejsce zabrudzenia. Odczekaj 15 minut – w międzyczasie dokładnie spłucz gąbkę, a później wytrzyj miejsce czystą wilgotną szmatką. Sposób ten działa w 90% przypadków i pomaga usunąć wszelkie plamy.

Biały ocet. Wymieszaj biały ocet z taką samą ilością gorącej wody (proporcja 1:1). Użyj butelki z rozpylaczem, aby nanieść roztwór na plamę. Pozostaw na kilka minut, a następnie wytrzyj czystą szmatką. Pracuj na małych obszarach i powtarzaj tyle razy, ile to konieczne, aby oczyścić ścianę.

Proszek do pieczenia. Do jednej szklanki ciepłej wody wsyp trzy łyżki sody oczyszczonej. Wycieraj tak powstałą pastą plamę na ścianie, którą chcesz usunąć. Na koniec delikatnie przetrzyj obszar wilgotnym ręcznikiem, aż plama zniknie.

Płyn do mycia szyb lub pianka do golenia – tłuste plamy na ścianach nie mają szans przy takim połączeniu. Istnieją dwa bardzo podobne środki zaradcze na tłuste plamy na ścianach: płyn do mycia szyb oraz krem do golenia. W obu przypadkach metoda wygląda tak samo. Należy nałożyć produkt na tłustą plamę i odczekać 10-20 minut. Następnie przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką i poczekać, aż wyschnie. Po takim zabiegu nie powinien pozostać żaden ślad po tłustej plamie.

Jak zamalować tłuste plamy na ścianach?

Jeśli niestety żaden sposób na pozbycie się tłustej plamy ze ściany Cię nie zadowolił- możesz w ostateczności zamalować ten obszar. Jeśli chcesz zamalować tłuste plamy na ścianach, upewnij się, że powierzchnia jest odpowiednio przygotowana. W niektórych przypadkach wystarczy usunąć zewnętrzną warstwę farby papierem ściernym. W przeciwnym razie trzeba usunąć trochę tynku. Dzięki temu masz pewność, że tłuste plamy na ścianach nie przebiją się przez świeżą farbę. Więcej na ddtorun.pl.