Jakie krzesła do wnętrz w stylu vintage?

Styl vintage cechuje się dużą oryginalnością oraz elegancją. Jednak znalezienie wyjątkowych mebli, które odpowiadałyby na potrzeby tego stylu nie jest rzeczą dziecinnie prostą. Sprawa jest szczególnie trudna, jeśli przyjdzie nam wybierać odpowiednie krzesła. Z jednej strony wydaje nam się, że wiele modeli dopasuje się do wnętrz w stylu vintage z drugiej zaś istnieje duże ryzyko popełnienia wnętrzarskiego faux pas. Jakie krzesła podkreślą wyjątkowość staroświeckiej aranżacji, będą praktyczne i dostarczą nam wiele radości podczas użytkowania?

Gdzie znajdę niebanalne krzesła w stylu vintage?

Zanim przejedziemy do przedstawiania konkretnych propozycji należy podpowiedzieć, gdzie warto szukać niebanalnych mebli. Przede wszystkim należy skupić się na poszukiwaniu w internecie. Miejsca takie ja to: https://www.krzesla.pl to kopalnia pomysłów oraz inspiracji. Różnorodna oferta oraz szeroki wybór z pewnością pozwolą na wybór odpowiedniego mebla w stylu vintage.

Podstawowe wyznaczniki krzeseł w stylu vintage

Na co zwrócić uwagę wybierając niebanalne krzesło? Jest kilka elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Oto najważniejsze z nich:

  1. Kolor. Meble w stylu vintage powinny być utrzymane w konkretnej kolorystyce. Idealnym jest połączenie ciemnego, brązowego drewna z intensywnym, kolorowym obiciem. Tego rodzaju mebel idealnie odda klimat lat sześćdziesiątych, czy siedemdziesiątych, a do tego stanie się elementem skupiającym w sobie wiele uwagi.
  1. Kształt. Styl vintage bardzo lubi proste, opływowe kształty. Nie należy stawiać na skomplikowaną budowę, ponieważ łatwo jest wtedy zgubić ideę stylu vintage.
  1. Materiały. Styl vintage to nieograniczone możliwości w zakresie doboru odpowiedniego materiału. Doskonale sprawdzi się tutaj drewno, jak i metal. To samo dotyczy rodzaju obicia. Z jednej strony może być to ciekawy materiał tapicerowany, z drugiej warto postawić na elementy skórzane. Wybór zależy od indywidualnych preferencji.