Jak okrywać róże – krok po kroku

Przygotowanie do zimy

Zima ma swoje zalety, ma jednak również pewne wady. W kwestii ogrodnictwa na niekorzyść wielu roślin działają mrozy, a także warstwa śniegu, której ciężkość jest dla wielu roślin niebezpieczna. Trzeba więc pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć ogród przed nadejściem zimowej pory roku. W wielu ogrodach są róże, które potrzebują odpowiedniej ochrony. Każdy gatunek może potrzebować czegoś innego, dlatego warto zapoznać się z wymaganiami jeszcze przed zakupem nasion.

Róże jesienią okrywanie

Większość gatunków róż potrzebuje okrywania. Dzięki temu po odejściu zimy, wciąż będą mogły zachwycać swoim wyglądem. Pierwsze przymrozki to znak, że należy przystąpić do okrywania kwiatów. Zazwyczaj jest to przełom października i listopada.
Bardzo ważne jest zrezygnowanie z przycinania róż jesienią. Wiele osób to robi, jednak eksperci stanowczo odradzają takie zabiegi. Można pozbyć się jedynie tych liści, które mają oznaki choroby. Należy także usunąć liście, które uległy zwiędnięciu. Oto instrukcja krok po kroku, jak należy okryć róże jesienią:
1. Podstawę krzewów obsyp kopcami ziemi, w wysokości około 15 centymetrów. Do tego zabiegu należy użyć kory sosnowej albo ziemi ogrodowej. Na wierzch kopczyków warto nałożyć gałązki świerków.
2. Aby ochronić pędy, należy okryć roślinę. Do tego zabiegu można użyć agrowłókniny albo stworzyć chochoła ze słomy. Całość warto związać sznurkiem, aby dobrze zabezpieczyć roślinę.
I już, twoje róże są odpowiednio zabezpieczone, gotowe na przyjście mrozów i opadów śniegu.

Podsumowanie

Zabezpieczenie róż przed zimą, wbrew pozorom, nie jest trudne. Wystarczy tylko zrobić to w odpowiednim czasie i starannie okryć rośliny i zabezpieczyć całość. To wszystko sprawi, iż po odejściu zimy rośliny będą gotowe do nowego sezonu. Dbanie o te kwiaty w odpowiedni sposób sprawią, iż będą zachwycały swoim niepowtarzalnym wyglądem przez długi czas. Warto więc o to zadbać, aby móc odpoczywać swobodnie pośród nich. Jeszcze przed zakupem nasion należy zapoznać się z ich wymaganiami.