Drewniane drzwi przesuwne

Jednym z trendów związanych z trwającą od kilku lat modą na bycie eko jest stosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych w budownictwie. Nic zatem dziwnego, że tendencja ta znajduje swoje odzwierciedlenie także w elementach wykończenia wnętrz. Także rozwiązania do małych mieszkań, takie jak drzwi przesuwne mogą zostać wykonane całkowicie lub częściowo z elementów drewnianych.

Wybierz odpowiedni materiał

Jedną kwestią jest odpowiednie zainstalowanie i utrzymanie w dobrym stanie prowadnic, ale nawet regularna konserwacja jej elementów nie pomoże, gdy nasze drzwi przesuwne będą bardzo ciężkie i masywne. Rozważmy zatem wybór lekkich gatunków drewna, drzwi tego typu stosujemy bowiem wewnątrz domu, wiec nie muszą chronić przed włamaniami.

Lita masa drewniana czy deski?

Jeżeli nasze zasoby finansowe nam na to pozwalają, możemy wykonać drzwi z jednego fragmentu nieciętego drewna. Efekt może w takim wypadku być spektakularny. To jednak wybór zdecydowanie dla tych o grubym portfelu. Równie efektowne jednak mogą być też drzwi wykonane na przykład jako mozaika płytek pochodzących z różnych gatunków drzew.