Kanapa w stylu skandynawskim – nowy trend w aranżacji wnętrz

Styl, który jest jednym z najpopularniejszych i najmodniejszych ostatnimi czasy w aranżacji wnętrz, jest styl skandynawski. Charakteryzuje się on przede wszystkim kolorystyką. Są to jasne barwy przeważające na ścianach, meblach, a nawet podłogach, takie jak odcienie szarości i bieli. Dzięki takim barwom pomieszczenia wydają się być lepiej doświetlone i przestronniejsze niż w rzeczywistości są. Tkaniny, które występują na dodatkach takich jak poduszki, zasłony czy nawet plecione pledy, muszą być naturalne. Królują tutaj bawełna, len oraz juta.

 

Meble wykorzystywane w aranżacjach skandynawskich mają najczęściej biały kolor z elementami drewnianymi, np.: nóżki, które się odznaczają w ten sposób. Styl skandynawski to przede wszystkim funkcjonalność i proste formy. Akcentami, które dodają charakteru wnętrzu i tworzą tak zwaną “kropkę nad i”, może być dywan w ciekawe geometryczne wzory lub kanapa w mocnym, szalonym kolorze. Styl skandynawski w dwóch słowach odnoszących się to tego typu meble, to komfort i wygoda. W trakcie urządzania salonu, dobieramy meble, kolory ścian i dodatki w stonowanych kolorach, postawmy więc na szaloną, ulubioną barwę w postaci jednego, rzucającego się w oczy mebla, jakim właśnie jest kanapa. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo możliwości i naprawdę jest w czym wybierać.

 

Kanapa w stylu skandynawskim to taka, która w ciągu dnia służy jako siedzisko dla całej rodziny i plac zabaw dla dzieci, popołudniu jest miejscem relaksu pod kocem z książką, natomiast wieczorem po rozłożeniu jest idealnym miejscem do spania dla nas lub niespodziewanych gości. Wbrew pozorom jej kolor, nawet najbardziej niespotykany nie tylko nie zaburzy nam stylu skandynawskiego, lecz właśnie podkreśli go jako bazę do tworzenia własnego stylu i nadawania charakteru naszym własnym aranżacjom wnętrz. Dodatkowe pojemniki na pościel sprawią, że dokonanie takiego wybóru nie będzie jedynie naszym kaprysem, ale przede wszystkim bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem.